Klingenburg UVC TECHNOLOGY<<<

03-HIGH FLOW

To grupa urządzeń służących do dezynfekcji powietrza w instalacjach klimatyzacyjno-wentylacyjnych o dużych wartościach przepływu powietrza. Są to moduły przeznaczone do montażu w kanałach wentylacyjnych bądź w sekcjach central klimatyzacyjnych.

 

Do grupy Klingenburg UV HIGH FLOW należą produkty:

05-HIGH FLOW intelligent

02-HIGH FLOWaaaaaaSą to urządzenia zaprojektowane z myślą o instalacjach wentylacyjno-klimatyzacyjnych o wysokich wartościach przepływu powietrza. Są to urządzenia przeznaczone do montażu w kanałach wentylacyjnych bądź w sekcjach central klimatyzacyjnych.

 

Rodzaj materiału, z którego są wykonane, sposób montażu i wymiary modułów staramy się dopasowywać do potrzeb Klientów. W zależności od potrzeb montaż może być wykonany przez Klienta bądź przez firmę Klingenburg. Urządzenia wyposażone są w panel kontrolno-sterujący zapewniający ciepły zapłon promienników, co wydłuża ich żywotność, na panelu kontrolno-sterującym umieszczamy licznik czasu pracy promienników.

 

Dobór mocy promieniowania, a co za tym idzie – ilości modułów odbywa się na podstawie wartości przepływu powietrza oraz jego temperatury. Oczywiście im więcej informacji takich jak np. rodzaj i ilość zwalczanych mikroorganizmów, wilgotność powietrza itp., tym lepiej, jednak nie wszyscy Klienci posiadają takie informacje.

 


 

05a-HIGH FLOW hood

HIGH FLOW hood01To rządzenia zaprojektowane z myślą o kuchennych instalacjach wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Są one przeznaczone do montażu w okapach bądź systemach kuchennej wentylacji sufitowej. Oprócz usuwania zanieczyszczeń mikrobiologicznych i funkcją jest usuwanie tłuszczów z instalacji.

 

Rodzaj materiału, z którego są wykonane, sposób montażu i wymiary modułów staramy się dopasowywać do potrzeb Klientów. Urządzenia wyposażone są w panel kontrolno-sterujący zapewniający ciepły zapłon promienników, co wydłuża ich żywotność, na panelu kontrolno-sterującym umieszczamy licznik czasu pracy promienników. W przypadku niektórych systemów, stosowane są specjalne lamelle zabezpieczające przed przedostaniem się promieniowania UV-C do pomieszczeń kuchennych.

 

  Dobór mocy urządzeń odbywa się na podstawie dwóch paramatrów: wartości przepływu powietrza i rodzaju tłuszczów przedostających się do instalacji.

 

Klingenburg UVC TECHNOLOGY<<<


 

Rysunki techniczne 

 Przykładowy projekt urządzenia 01

Przykładowe rozmieszczenie promienników PL

Hfh 6x95W

Przykładowy projekt urządzenia 02


 

Rodzaje promienników UV-C

  

2010-09-10 19-22-062010-09-10s

Promienniki stosowane w urządzeniach linii Klingenburg UVC TECHNOLOGY:

  • są to promienniki najwyższej jakości;
  • wyposażone są w elektroniczne układy zapłonowe zapewniające ciepły zapłon co wydłuża ich żywotność;
  • ich żywotność wynosi 8000 godzin;
  • są dostępne w następujących mocach: 36, 60 i 95 W.

 

W zależności od miejsca instalacji, temperatury dezynfekowanego powietrza i rodzaju przemysłu stosujemy w naszych urządzeniach jeden z trzech rodzajów promienników:

 

Klingenburg UVstandard – promienniki bez dodatkowych zabezpieczeń przeznaczone do pracy w standardowych warunkach.

 

Klingenburg UVsecura – promienniki ofoliowane folią teflonową, która przepuszcza promieniowanie UV-C. Dzięki ofoliowaniu, w przypadku uszkodzenia promiennika drobiny szkła pozostają wewnątrz folii.

 

Klingenburg UVquartz – promienniki umieszczone są w osłonach z najwyższej jakości szkła kwarcowego, przepuszczającego promieniowanie UV-C, co ogranicza wpływ obniżonej temperatury.

 

 

notice

IMG 8939

Klingenburg UVnotice to innowacyjne promienniki UV-C wyposażone w funkcję „notice", która umożliwia rozpoznanie awarii lub zużycie promiennika UV-C. Dzięki zastosowaniu sygnalizacji z wykorzystaniem diod LED użytkownik w prosty sposób dowie się czy dany promiennik działa prawidłowo. Zmiana koloru diody LED oznacza, że promiennik UV-C przestał działać. Diody LED umieszczone są na każdym promienniku typu Klingenburg UVnoticeW przypadku gdy promienniki umieszczone będą w trudno dostępnym elemencie instalacji klimatyzacyjno-wentylacyjnej, diody LED umieszczone zostaną na panelu kontrolno-sterującym w miejscu wygodnym dla użytkownika.

Każdy z powyższych rodzajów promienników może być wyposażony w funkcję "notice". Otrzymamy wtedy trzy rodzaje promienników:

Klingenburg UVnotice St - dla wersji standard

Klingenburg UVnotice Se - dla wersji secura

Klingenburg UVnotice - dla wersji quartz

 

 

PolishPLRussianRUEnglish (UK)CzechCzechRepublic