Klingenburg UVC TECHNOLOGY <<<

01-HOME

To grupa urządzeń zaprojektowanych do dezynfekcji powietrza w instalacjach o małych wartościach przepływu powietrza. Są to moduły do wmontowania i instalację a także moduły naścienne przeznaczone do dezynfekcji w pomieszczeniach o klasie czystości powietrza A i B.

 

Do grupy Klingenburg UV HOME należą produkty: 

02-HOME barrel

 IMG 8902sSą to rządzenia zaprojektowane z myślą o instalacjach wentylacyjno-klimatyzacyjnych domów jednorodzinnych, małych biur oraz innych budynków o małej kubaturze, w których przepływ powietrza nie przekracza 500 m3/h.

 

Każde urządzenie wyposażone jest panel kontrolno-sterujący z licznikiem czasu pracy promienników oraz w cztery promienniki UV-C emitujące promieniowanie ultrafioletowe o długości fali 253,7 nm. Moc promienników dobierana indywidualnie. Urządzenia mogą być wykonane z aluminium lub ze stali nierdzewnej, w zależności od potrzeb. W przypadku przepływów większych niż 500 m3/h istnieje możliwość szeregowego montażu kilku urządzeń.

 

   

W urządzeniu z grupy Klingenburg UV HOME barrel zastosowano opracowany przez naszych inżynierów, innowacyjny H-LDsystem (High-Level Disinfection System), umożliwiający zwiększenie efektywności dezynfekcji nawet o 30%.

 

Zaburzacz na wwwZaburzacz przepływu powietrza → spowolniony przepływ powietrza wydłuża czas ekspozycji mikroorganizmów na promieniowanie UV-C, skuteczność dezynfekcji wzrasta.

 

   

 


Odbłyśnik na wwwOdbłyśnik promieni UV-C → innowacyjne rozwiązanie, opatentowane przez Klingenburg, bardzo wysoki współczynnik odbicia promieni UV-C, pozwala zwiększyć efektywność dezynfekcji o 30% przy jednoczesnym zmniejszaniu zużycia energii.

 

 

        

 


 

02a-HOME pure

03

To urządzenia zaprojektowane z myślą o dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach, w których wymagana jest ścisła kontrola parametrów środowiskowych, a w szczególności zanieczyszczeń, o klasie czystości A i B. 

 

Obudowa lampy, w całości wykonana jest z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Obły kształt obudowy ułatwia utrzymanie lampy w należytej czystości i uniemożliwia zbieranie się zanieczyszczeń w trudno dostępnych miejscach. Źródłem promieniowania ultrafioletowego są dwa promienniki emitujące promieniowanie ultrafioletowe o długości fali 253,7 nm (UV-C). Dzięki uproszczonemu kształtowi lampy, możliwe jest utrzymanie jej w należytej czystości przez cały okres eksploatacji.

 

Promienniki umieszczone są za szybą o powierzchni polerowanej optycznie, wykonanej z najwyższej jakości szkła kwarcowego.

Dzięki takiemu umieszczeniu promienników zachowana zostaje optymalna temperatura ich pracy co zwiększa efektywność dezynfekcji.

 

 

 Klingenburg UVC TECHNOLOGY<<<


 

Rysunki techniczne 

Projekt urządzenia


 

Zdjęcia urządzenia

IMG 8902fswww PL


 

Rodzaje promienników UV-C

 

2010-09-10 19-22-062010-09-10s

 Promienniki stosowane w urządzeniach linii Klingenburg UVC TECHNOLOGY:

  • są to promienniki najwyższej jakości;
  • wyposażone są w elektroniczne układy zapłonowe zapewniające ciepły zapłon co wydłuża ich żywotność;
  • ich żywotność wynosi 8000 godzin;
  • są dostępne w następujących mocach: 36, 60 i 95 W.

 

W zależności od miejsca instalacji, temperatury dezynfekowanego powietrza i rodzaju przemysłu stosujemy w naszych urządzeniach jeden z trzech rodzajów promienników:

 

Klingenburg UVstandard – promienniki bez dodatkowych zabezpieczeń przeznaczone do pracy w standardowych warunkach.

 

Klingenburg UVsecura – promienniki ofoliowane folią teflonową, która przepuszcza promieniowanie UV-C. Dzięki ofoliowaniu, w przypadku uszkodzenia promiennika drobiny szkła pozostają wewnątrz folii.

 

Klingenburg UVquartz – promienniki umieszczone są w osłonach z najwyższej jakości szkła kwarcowego, przepuszczającego promieniowanie UV-C, co ogranicza wpływ obniżonej temperatury.  

 

 

notice 

IMG 8939Klingenburg UVnotice to innowacyjne promienniki UV-C wyposażone w funkcję „notice", która umożliwia rozpoznanie awarii lub zużycie promiennika UV-C. Dzięki zastosowaniu sygnalizacji z wykorzystaniem diod LED użytkownik w prosty sposób dowie się czy dany promiennik działa prawidłowo. Zmiana koloru diody LED oznacza, że promiennik UV-C przestał działać. Diody LED umieszczone są na każdym promienniku typu Klingenburg UVnoticeW przypadku gdy promienniki umieszczone będą w trudno dostępnym elemencie instalacji klimatyzacyjno-wentylacyjnej, diody LED umieszczone zostaną na panelu kontrolno-sterującym w miejscu wygodnym dla użytkownika.

Każdy z powyższych rodzajów promienników może być wyposażony w funkcję "notice". Otrzymamy wtedy trzy rodzaje promienników:

Klingenburg UVnotice St - dla wersji standard

Klingenburg UVnotice Se - dla wersji secura

Klingenburg UVnotice - dla wersji quartz

 

 

PolishPLRussianRUEnglish (UK)CzechCzechRepublic